film nasıl indirilir?

FİLM NASIL İNDİRİLİR
Ders:1 Rapidshare dan Nasıl Film İndirilir?

1.
İndireceğimiz linke tıklayarak açıyoruz ya da o linki kopyalayıp explorerımıza yapıştırıyoruz ve git diyoruz. Eğer İndirme Yöneticiniz açılırsa (Getright, Mass Downloader, Download Accelerator, Flashget) İptal veya Cancel diyiniz. Programla indirmeye kalkmayınız çünkü inmeyecektir.


2. Linke tıkladktan sonra Download Sayfası açılılır.

3. Free seçeneğini seçiyoruz. (Kırmızı Kutu)
4. Karşımıza bir sayaç çıkıyor. Bu sayaçın 0.0 olmasını bekliyoruz!! Aşağıdaki resimde 1.5 minutes yazıyor, yani 1.5 dakika bekliyoruz!!

5. Sayaç sıfırlandıktan sonra Aşağıdaki gibi Download Sayfası açılıyor.
+ 1. Kutudaki resimli kodu, HERE yazan yerin yanındaki boşluğa yazıyoruz.
+ 2. Kutudaki Download Butonuna basıp dosyamızı kaydet diyerek indiriyoruz.Uyarı
"Free" seçeneğinden download yaptığımızda,tekrar download yapana kadar bir süre beklememiz gerekir.Beklememek için modemi resetleyebilirsiniz ya da ücretli "Premium Hesabı" alabilirsiniz. Aynı anda 2 dosya indiremezsiniz.

Bilinmesi Gerekenler Download'a başlamadan önce,Download yöneticiniz açılıyorsa, (Flashget, Getright, Mass Downloader, Download Accelerator) lütfen onu kullanmayınız Iptal veya Cancel seçeneğini seçiniz. Aksi taktirde dosyanız inmeyecektir.


Ders:2 İndirilen Filmler Nasıl Rar dan Çıkarılır?


* Filmler genelde 700mb tır ve genelde 7 bolumden (parttan) olusur.
* Tüm bu partları indirdikten sonra,download işlemi bittikten sonra, tüm partları aynı klasorde topluyoruz.

Örnek Resim
* Tüm partların aynı klasörde olduguna emin olduktan sonra, 1.partı açıyoruz.

Örnek Resim
* 1.partı açtıktan sonra, filmin dosyasını görüyoruz ve bilgisiyarımızın harddiskine taşıyoruz. (Masaüstüne)


* Filmi HardDiskimize kaydettikten sonra,üzerine çift tıklayarak filmi açıyoruz.
 

Ders:3 Filmlere Nasıl Altyazı Eklenip İzlenir?
bu işlemi bsplayer ile yapacağımız için öncelikle programı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz.
filmindir.us ) [ Türkçe+Serial İçinde]
 
Daha Sonra Altyazı dosyasını ve Filmi aynı klasöre koyuyoruz.
 

 
Bu şekilde filmi çalıştırdığımızda çoğunlukla altyazı dosyasını kendiliğinden tanır. Eklemenize gerek kalmaz. Eğer tanımazsa Aşağıdaki işlemleri Yapabilirsiniz

 
1. Altyazı Dosyasını Mouse'unuzun sol tuşuyla basılı tutarak Bsplayer'ın üzerine bırakabilirsiniz.
2. BSplayer'e sağ tıklayarak aşağıdaki resimde gösterine "Load Subtitles" menusu yardımıyla Filminize Altyazıyı ekleyebilirsiniz.

 

 
Gözat Ekranından altyazı dosyasını bulup seçmeniz yeterli olacakır.

 
Gelelim Altyazıyı yönetmeye. Altyazıyı ekranınızın en üst veya en alt noktasına taşıyabilir veya Büyültük kücültebilir, yazı tipini değiştirebilir... gibi birçok işlem yapabilirsiniz.

 
Yapmanız gereken aşağıdaki menuye girmek

 

 
Ayrıca Eğer Altyazınız filme uymuyorsa ve birkaç saniye ileri veya geri işliyorsa Yukarıdaki menüde de göreceğiniz gibi Subtitle time correction yardımıyla ileri veya geri sarabilirsiniz. Bu işlemi filmi izlerken CTRL + Sağ OK vey Sol OK tuşları ilede yapabilirsiniz..
 
Ders:4 Film'i İzleyemiyorum. Görüntü, Ses Problemi Var Ne Yapabilirim?

Filme çift tıkladınız, bir de baktınız film dosyası açılmıyor, veya açılıyor ama ses yok, ya da görüntü rahatsız edici bozuk(titriyor, baş aşşağı, donuyor). Eğer böyle problemlerle karşılaşıyorsanız bir defaya mahsus olmak üzere indirip kurmanız gereken bir dosya var:
filmindir.us )

Not: Eğer sisteminize daha önce başka bir codec kurduysanız bu codecc'i kurmadan önce eski codecleri sisteminizden kaldırmanız önerilir!


AC3 Ses Codeclerinden kaynaklanan sorun

Bazı filmlerde seslerin çok kısık olduğu şikayeti geliyor. Bu sorunla karşılaşılan AC3 codeciyle sesleri sıkıştırılmış filmlerde sesi arttırmak için 2 yöntem var.

1. Seçenek:
Bsplayerda videoyu oynatırken sağ tıklatıp ses'den ekolayzer seçilipçıkan ekolayzer ayarlarından en baştakini arttırıyoruz ve ses böylece artıyor.2. seçenek ise;

Denetim masasına girin ve ac3codec'in ekolayzır ayarlarını biraz yükseltin.
 
 
Ders:5 Film indirirken ve parçalardan çıkartırken yaşayabiliceğiniz problemler ve cözümleri?
 
Her zaman böyle problemsiz başlamıyor tabi dosya indirme işlemi, bazen problemler yaşanabiliyor.

SAATLİK LİMİTİN DOLMASI SORUNUYukarıda görülen sorun, saatlik limitin dolması sorunudur(Hata mesajında "or wait xx minutes" der.) saniyelerin çıkmaması demek, saatlik limitinin dolduğunu gösterir. rapidshare'de bir saatte indirebileceğin dosya boyutuna ücretsiz kullanımlar için sınırlama getirilmiştir. ama bunu aşmanın bir yöntemi var. şu yöntemi uygulaman problemi çözecektir:
1-)internet explorer'ın araçlar menüsüne, ordan da "internet seçenekleri" menüsüne gir.
2-)dosya sil tuşuna bas, çıkan kutuyu işaretleyip tamama bas
3-)ayarlar'a bas, açılan pencereden dosya görüntüleye bas. bir klasör açılacak, ctrl+a'ya bas ve del tuşuna bas, bu yaptığın açılan penceredeki bütün dosyaları silecektir. pencereyi kapatıp tamama bas. bir daha tamama bas.
4-)buraya kadar anlattıklarım sayesinde cookileri(internet sitelerinin seni tanımak için makinene yüklemiş olduğu ufak boyutlu dosya) temizlemiş oldun, artık seni tanımaları için bir tek yolları kaldı o da ip adresin. bunun için de modemini kapatıp tekrar aç. böylece yeni bir ip adresi almış olacaksın otomatikman(tabi ip adresin statik değilse).
artık kaldığın yerden devam edebilirsin dosya indirmeye. belki gözünü korkutur bu kadar işlem ama bir kere yapınca ne kadar kolay olduğunu göreceksin, ikinci yapışında alışınca bu işlemi 15-20 sn'de ezbere yaparsın.

PARALEL DOWNLOAD SORUNUYukarıda görülen hata bir paralel download hatasıdır. Rapidshare, paralı üye olmayanlara aynı anda sadece bir tane dosya çekme hakkı verir. Bu yüzden birden fazla dosya çekmeye çalışırsanız böyle bir hata almanız normaldir. Mevcut dosyanın inmesini bekleyip tekrar deneyin.

SERVER BAKIMDA HATASI

İnternet üzerindeki her server gibi rapidshare serverları da zaman zaman bakıma alınıyor. Bu bakım esnasında server kapatıldığından dosyayı indirmeniz kesinlikle mümkün değildir. Böyle bir olay olduğunda şöyle bir hata mesajı alırsınız:Çözümü ise biraz sabırlı olup beklemektir. Serverın bakımı tamamlanır tamamlanmaz dosya tekrar kullanıma açılacaktır. Ara sıra indirmeyi tekrar deneyin, bu süre zarfında indirebildiğiniz diğer linkleri indirmeye devam edin, kullanım dışı olan link en geç bir gün içinde geri gelecektir. Bu yüzden gereksiz bir biçimde dosyanın tekrar yüklenmesini talep etmeyin, kesinlikle tekrar yüklenmeyecektir.EKSİK PART

Eğer filmi rardan çıkarıken şöyle bir hata mesajı alırsanız:Ya bütün partları henüz çekmemişsinizdir, ya partları aynı klasör içinde tutmuyorsunuzdur, ya da partlardan birinin ismi (uzantısı hariç) diğerlerininkinden farklıdır. Bu yüzden winrar sizde eksik olan partın yerini istiyordur.
Çözümü ise duruma göre; eksik partları tamamlamak, partları aynı klasöre toplamak ya da değişik olan partın ismini diğerlerininkiye aynı hale getirmektir(uzantısını değiştirmeden!).

HATALI ÇEKİLMİŞ PART

Eğer filmi rardan çıkarırken buna benzer bir hata mesajı alıyorsanız:


Hata mesajının sonundaki wrong password? ifadesine takılıp da şifre yanlış zannetmeyin. Şifreleri her zaman doğru veririz. Böyle bir hata mesajı aldığınızda mesajda belirtilen partı hatalı çekmişsiniz demektir. Bu hatalı çekme olayı sizden kaynaklanmaz ve her kullanıcının başına ara sıra gelir. Bu yüzden fazla dert etmeyin ve hata mesajında listelenen partı tekrar çekin. Tekrar çekince sorununuz düzelecektir.

Bazen partlardan biri hatalı olmasına rağmen winrar hangi partın hatalı olduğunu anlayamayabiliyor ve doğal olarak hatalı partı belirtmiyor. Yapmanız gereken A ve B isminde iki klasör oluşturmak. Tüm partları A'da tutun ve sadece ilk partı B'ye taşıyın. Sonra B klasöründeki ilk partı açıp filmi çıkarmaya başlayın. Bir müddet sonra ikinci partı isteyecektir. İkinci partı da A'dan B'ye taşıyın ve "Ok"e basın, buna sırasıyla böyle devam edin ta ki hata verene kadar. hata verdiği anda hangi partı açıyorsa o part hatalıdır(b klasörüne en son taşıdığınız part yani.)


Filmi indirmiş, rardan da başarıyla çıkarmış olsanız dahi bu aşamada da bazı şeylere takılabilirsiniz.
 
www.videox.tr.cx adresini ziyaret edin

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !